Tanulj iskolánkban. Legyél IT szakember. Bővebben... Duális képzés. Bővebben... Biztos munka vagy továbbtanulási lehetőség.

magyar | srpski

ECDL vizsgaközpont lettünk

ECDLAz óbecsei Műszaki Iskola 2014 decemberétől hivatalos ECDL (Európai Számítógép-használói Jogosítvány - European Computer Driving Licence) vizsgaközpont lett.

Az ECDL az Európai Unió által támogatott, egységes európai számítógép-használói bizonyítvány, amely nem elsősorban az informatikai, hanem a felhasználói ismereteket, az informatikai írástudás meglétét hivatott igazolni.

Az ECDL finn ötlet alapján 1996 óta létezik. Az ECDL gyártófüggetlen, minőségbiztosított, decentralizált módon megszerezhető és világszerte kellőképpen elterjedt, ezáltal az egyetlen, amely minden szempontból megfelel az EU e-Europe akcióterveknek. A bizonyítványt az EU csaknem valamennyi kormánya elismeri.

Diákjaink akkor igényelhetnek ECDL vizsgázás nélkül bizonyítványt, ha a megfelelő szaktantárgyakból az évvégi jegy négyes vagy ötös. Iskolánk négy szintű bizonyítványt adhat ki: ECDL Start, ECDL Core, ECDL profile, ECDL advanced (adatbázis kezelésből).

Természetesen iskolán kívüli személyek is vizsgázhatnak nálunk szerb és magyar nyelven.

 

Bizonyítvány

Szak

 
  • Férfi és női fodrász
 
  • · Számítógépes szerkesztő gépésztechnikus
 
  • · Számítógépek elektrotechnikusa
  • · IT elektrotechnikusa
  • · Számítógépes szerkesztő gépésztechnikus
  • · Hűtő- és fűtőberendezések elektrotechnikusa
 
  • · IT elektrotechnikusa